Dystrybutor wyrobów hutniczych - Bielsko-Biała

 

SZCZEGÓŁY PROJEKTU »

  

CENTROSTAL - dystrybutor wyrobów hutniczych - O firmie


 

Przedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi CENTROSTAL w Bielsku-Białej to największy na Podbeskidziu dystrybutor wyrobów hutniczych. Początek swojego istnienia datuje na 1953 rok, kiedy to w Bielsku-Białej przy ul. Podwale (dawniej ul.Pstrowskiego) powstał Rejonowy Oddział Centrali Zbytu Stali w Katowicach. Końcem lat 60-tych XX w. zakład przeniósł się do przemysłowej dzielnicy Bielska-Białej - Komorowice na ul. Centralną 14.

Do 1989 r. Centrostal spełniał rolę pośrednika w dokonywanej na podstawie przydziałów dystrybucji wyrobów hutniczych.

Po przekształceniach własnościowych w 1991 w drodze prywatyzacji pracowniczej Centrostal rozpoczął działalność jako spółka z o.o. Pierwsze lata działalności nie były łatwe, firma musiała odnaleźć swoje miejsce w tworzącej się gospodarce rynkowej, dopiero rok 1995 zaznaczył się znacznym wzrostem przychodów.

Obecnie Centrostal Spółka z o.o. jest firmą specjalizującą się w hurtowym i detalicznym obrocie wyrobami hutniczymi. W ofercie znajdują się między innymi blachy stalowe (czarne. ocynkowane i kwasoodporne), rury stalowe, pręty (ogólnego zastosowania, zbrojeniowe, kwadratowe, płaskie i jakościowe), walcówka, blachy profilowane (dachówkowe, trapezowe), bednarki, kształtowniki gorącowalcowane i zimnogięte. Od kilku lat poszerzana jest branża stali nierdzewnej.

Nasza polityka jakości jest zgodna z najwyższymi wymogami, a działaność jest ukierunkowana na osiągnięcie pełnego zadowolenia Klientów z dostarczonych przez nas wyrobów hutniczych oraz świadczonych przez CENTROSTAL usług.

 

 

 

 

 Hurtowania stali - wyroby hutnicze i usługi cięcia i gięcia

 

Jako hurtownia stali Centrostal oferuje do sprzedaży wyroby hutnicze sprawdzonych producentów i dostawców z Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej. Wszystkie oferowane przez nas wyroby posiadają wymagane atesty i certyfikaty potwierdzające wysoką jakość produktu oraz źródło ich pochodzenia.

Centrostal posiada infrastrukturę techniczną służącą do przetwarzania stali w postaci gilotyny do cięcia blach do grubości 6mm, wypalarki plazmowo-gazowej do cięcia blach do 140 mm oraz przecinarek taśmowych do cięcia prętów, rur i profili. W 2016 roku poszerzyliśmy świadczone usługi o gięcie blach do grubości 6mm na prasie krawędziowej marki BOSHERT.

W 2019 roku uruchomiliśmy nową wypalarkę FIRECUT GOLD 3D, oferując cięcie plazmą i gazem, fazowanie, otworowanie i spawanie blach, rur i profili długich.

W ramach sprzedaży naszych wyrobów świadczymy także usługi transportowe, posiadamy również bocznicę kolejową zdolną do obsługiwania transportu kolejowego.

Zapewniamy szybką i profesjonalną obsługę, a dla stałych odbiorców stosujemy możliwość negocjacji cen, rabatów oraz dogodnych form płatności.

 

CENTROSTAL - Składy handowe - hurtownie stali


 

Od ponad 25 lat, Centrostal w Bielsku-Białej realizuje strategię zwiększania udziału w rynku poprzez tworzenie sieci składów handlowych. Pierwszą hurtownią uruchomioną poza Bielskiem-Białą był skład handlowy w Wadowicach, a kolejne powstawały w Cieszynie, Oświęcimiu, Żywcu i najmłodszy skład w Rybniku.

Cała działalność prowadzona jest w oparciu o własny majątek i kierowana jest przez doświadczoną kadrę.

W 2017 roku skład handlowy w Rybniku przeszedł gruntowną modernizację w postaci zwiększonej powierzchni magazynowej i nowego działu obsługi klienta.

 

Nasze hurtownie stali zapraszają: